خداوند همه کسانی را که در راه خدمت به هنر کار می کنند، حفظ کند

آرخا: حسین فخرایی کارگردان پیش کسوت تئاتر اهر در آیین رونمایی از پوستر دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر(ارسباران) که با حضور جمعی از هنرمندان و اعضای دبیرخانه این جشنواره در سالن میرزاجعفر قراجه داغی مجتمع فرهنگی و هنری اهر برگزار شد، گفت: از خداوند متعال سلامتی هنرمندان و تمام کارکنان این جشنواره و کسانی را که در راه هنر تئاتر و نمایش و در راه خدمت به هنر کار می کنند و زحمت می کشند، می خواهم و از آنها ممنون و متشکر هستم و آرزو می کنم خداوند همه این عزیزان را حفظ کند و برای شهرمان نگه دارد.
گفتنی است؛ حسین فخرایی هنرمند پیش کسوت تئاتر در اهر متولد دی ماه سال ۱۳۲۰ شمسی، از پانزده سالگی وارد عرصه هنر شد و در سال ۱۳۳۸ برای اولین بار در شهر به روی صحنه تئاتر رفت. در سال ۱۳۳۹ کارت خبرنگاری « اطلاعات جوان» را دریافت کرد و به ارسال اخبار هنری اهر مبادرت ورزید.
وی موسس « کلوپ هنری شهاب» در اهر بود و از آثاری که به کارگردانی او روی صحنه رفت می توان؛ عدل الهی، حاجی جبار، صونا خانیم، حسن البکر، قهوه خانه مشدقنبر، فانوس نامه، در چنگال شیطان، فریادی بر طاق آسمان، چشم در برابر چشم و گداعلی را نام برد.
فخرایی در مهرماه سال ۱۳۷۳ و پس از ۳۳ سال خدمت در آموزش پرورش به مقام بازنشستگی نایل آمد.