جمعه 13 مارس 2020 | 01:25 ق.ظ
تکمیل مرمت و بازسازی بخش عمده ای از ابنیه تاریخی کلیبر در سال ۹۸
آرخا: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تکمیل مرمت و بازسازی بخش عمده‌ای از ابنیه تاریخی کلیبر طی سال ۹۸ خبر داد.

آرخا: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تکمیل مرمت و بازسازی بخش عمده‌ای از ابنیه تاریخی کلیبر طی سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ علیرضا قوچی در جلسه با فرماندار کلیبر، اظهار داشت: کلیبر به واسطه اماکن تاریخی، طبیعت بکر و روستاهای هدف گردشگری همواره مورد توجه بخش عمده‌ای از گردشگران قرار دارد، لذا در راستای توسعه و تقویت ظرفیت‌های این شهرستان طی سال جاری پروژه‌های مرمتی و زیرساخت گردشگری در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قرارگرفته و با پیگیری معاونت میراث فرهنگی و دفتر فنی اداره کل، مرمت و بازسازی برخی از ابنیه تاریخی شهرستان کلیبر به اتمام رسید.

او در این خصوص گفت: طی سال جاری محوطه‌سازی و مرمت برج تاریخی آس قدیم، محوطه‌سازی و اعمال فعالیت‌های حفاظتی در بخش گنبدهای مسجد امام‌زاده، مرمت حمام تاریخی و احیای کاروانسرای تاریخی در جاده کلیبر- جانانلو و سنگفرش و برق‌رسانی بخش عمده‌ای از مسیر دسترسی قلعه تاریخی بابک انجام گرفت.

قوچی با اشاره به برنامه‌های آتی این اداره کل در راستای تقویت ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری شهرستان کلیبر، گفت: با توجه به لزوم ساماندهی منطقه قلعه درهسی و ایجاد رفاه برای گردشگران، احداث مجتمع بین‌راهی در این منطقه، تکمیل برق‌رسانی قلعه بابک و مسیر دسترسی و همچنین تکمیل مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری شهرستان کلیبر در سال ۹۹ محقق خواهد شد.

Comments are closed.تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی آرخا می باشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد
دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران