دومین جشنواره سراسری عکس ارسباران برگزار شد

آرخا: اختتامیه دومین جشنواره عکس ارسباران برگزار و آثار برگزیده معرفی شدند.

سیزدهم آذر آیین اختتامیه دومین جشنواره سراسری عکس ارسباران با حضور عکاسانی از شهرهای مختلف کشور، شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی و مسئولین در سالن میرزا جعفر قراجه داغی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر برگزار و آثار برتر این جشنواره معرفی شدند.

براساس اعلام هیئت داوران جشنواره در بخش مستند اجتماعی؛ محمدجواد سروری از اهر با عکس «طبیعت گردی و کوهپیمائی» حائز رتبه اول، آرش شادمند از کلیبر با عکس «زندگی روستائی» حائز رتبه دوم، بهزاد عظیمی از تبریز با عکس «یک روز برفی» و امیر یوسفیان اهری از اهر موفق به کسب مقام شایسته تقدیر شدند.

در بخش طبیعت و معماری مهدی ایمانی از اهر با عکس «کوههای مریخی دره زگلیگ کوربلاغ» صاحب مقام اول، جواد صدری اسفنجانی از تبریز با عکس «بالاتر از ابرها» صاحب مقام دوم، سعید احمدزاده از هادی شهر با عکس تالاب بیارا (خاروانا) صاحب مقام سوم و ابراهیم علیپور از شهر بانه با عکس (بقعه شیخ شهاب الدین) موفق به کسب مقام شایسته تقدیر این بخش شدند.

بخش ویژه این جشنواره به صنایع دستی منطقه یعنی ورنی اختصاص داشت که مجید حجتی از با عکس «ورنی بافی» به مقام اول رسید.

تلفن همراه بخش جدید این جشنواره نیز یک مقام شایسته تقدیر و ۳ مقام همسطح داشت که جابر غلامی از اراک با عکس «زندگی عشایر قره داغ»، امید محمدی از بانه با عکس «رنگرزی سنتی»، علیرضا رحمانی از تاکستان با عکس «بازار اوچ دکانلار» صاحب عناوین برگزیده و سجاد امینی فر از کلیبر با با عکس «عاشورا» صاحب عنوان شایسته تقدیر شدند.

مه لقا خانی بانوی عشایر و قهرمان چندین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره قیه در بیست و ششمین دوره این جشنواره به علت برخورد با اسب سوار دیگری دچار حادثه شد و نتوانست به خط پایان و رتبه برتر برسد. ثبت لحظه وقوع این حادثه تلخ از طرف دبیرخانه عکس ارسباران مورد توجه قرار گرفت و در نتیجه فرشید فرج الهی از کلیبر با عکس «مه لقا خانی» به عنوان برگزیده دست یافت.

گفتنی است؛ براساس اعلام دبیرخانه دومین جشنواره سراسری عکس ارسباران تعداد ۳۱۱۲ اثر از۲۱۶عکاس از ۱۶ استان کشور و ۲ شرکت کننده از کشورهای (کانادا و بوسنی) به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و طبق رای داوران تعداد ۶۵ اثر از ۴۳ عکاس به «مرحله نهائی» این جشنواره راه یافته بودند.