دومین جشنواره استانی شعر ارسباران در اهر برگزار شد

آرخا: دومین جشنواره استانی شعر ارسباران با حضور محرمی معاون فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و امام جمعه و معاون فرماندار اهر و جمعی از مدیران ادارات، همچنین شعرا و ادبا و شهروندان در سالن میرزا محمدجعفر قراجه داغی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر برگزار شد.

از تعداد ۲۷۰ اثر شرکت یافته، آثار؛ محمد هوشمند، امین عرب زاده، ثاقب رشت آبادی، اکبر قنبرزاده، ابراهیم قبله آرباطان، عارف ساسانی، حسن زرنقی، مریم بیرامی، محمد شکری فر، جعفر پور رضوی، سخاوت عزتی، ابراهیم غفاری، علی بدری و طاهر ایمانی برگزیده اعلام و آنها تجلیل شد.

داوران جشنواره؛ جلال محمدی، علی شهودی و بابک اسلامی بودند.

تجلیل از پیش کسوتان شعر و ادب آقایان؛ حسین دوستی، محمد اسدی و سواد وجودی از برنامه های این جشنواره بود.

همچنین؛ ولی اله کلامی زنجانی، وحید طلعت و رضا شیبانی میهمانان ویژه جشنواره بودند.

اجرای زیبای موسیقی توسط میرعبداله وطن دوست و بهنام خواجوی از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

اجرای زیبای اذان توسط مداح نامدار اهر آقای بهزاد حسنی نیز دلنشین بود.

برآمدن تصویر حکیم نباتی و استاد بارز بر پرده سن و حضور؛ ورنی، شیرینی اهری و سیب اهر و  همچنین بانوان خردسال بومی پوش در سن از نکات ارزشمند این جشنواره بود.

 

با معرفی داشته های فرهنگی خود می توانیم در برابر هجمه های فرهنگی مقاومت کنیم

معاون فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در اختتامیه دومین جشنواره شعر ارسباران، کیفیت محتوای آثار ارائه شده را بهتر از دوره قبل عنوان کرد و گفت: امیدواریم شاهد تأثیرگذاری بیش تر این جشنواره باشیم.

علی محرمی افزود: تجلیل از بزرگان شعر و ادب از کارهای اساسی این جشنواره بود که امیدواریم در سال های آتی نیز تدوام پیدا کند.

وی ادامه داد: این بزرگان و دیگر پیش کسوتان در عرصه های مختلف به عنوان ستون خیمه فرهنگ و هنر منطقه و استان و کشور هستند. افرادی که در راستای اعتلای فرهنگ و هنر آذربایجان و ایران در تلاش هستند و ما وظیفه داریم از آنها تجلیل کنیم.

محرمی تصریح کرد: اگر با تجلیل از بزرگان عرصه فرهنگ، برای جوانان الگوسازی کنیم و اگر پیشنه غنی فرهنگ و هنر و داشته های غنی خود را درست معرفی کنیم می توانیم در برابر همجمه های فرهنگی  مقاومت کنیم.