سلطان الذاکرین سلیم مؤذن زاده اردبیلی درگذشت

آرخا: امروز سه شنبه دوم آذرماه سلطان الذاکرین سلیم موذن زاده مداح نامدار اردبیلی به علت ایست قلبی در سن ۸۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

براساس گزارش ایرنا؛ سلیم موذن زاده اردبیلی در سال ۱۳۱۵ خورشیدی در محله تازه شهر اردبیل چشم به جهان گشود. صدای خوب در خانواده وی موروثی بوده و شیخ فرج اردبیلی پدر بزرگ، شیخ کریم پدر استاد سلیم و تمام برادرانش به نام های شادروانان نعیم، رحیم و داوود موذن زاده اردبیلی از صدای بسیار خوب برخوردار بودند که همه آنها از این نعمت الهی در راه ترویج مکتب اهل بیت (ع) بخصوص مناقب و مصائب چهارده معصوم (ع) و عزاداری های محرم بهره جسته اند.

مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی بیش از ۶۰ سال از عمر خویش را صرف اجرای برنامه های نوحه خوانی و مداحی کرد.

توانایی بی وصف در اجرای برنامه های گوناگون مداحی، نوحه خوانی، مولود خوانی، اذان و قرائت قرآن مجید از دوران نوجوانی وی را در ردیف یکی از مطرح ترین افراد در این رشته ها قرار داده است.

آن مرحوم بطور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ عنوان نوار کاست مربوط به برنامه های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان های عربی، فارسی و آذری موجود است.

گفتنی است؛ براساس اعلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل؛ تشییح پیکر مرحوم سلیم مؤذن زاده ساعت ۱۵ روز چهارشنبه سوم آذر از مصلا تا میدان شریعتی اردبیل به سوی بهشت زهرای این شهر برگزار می شود. مراسم سوگواری آن مرحوم روز پنج شنبه برگزار می گردد.

روز پنج شنبه چهارم آذرماه از سوی شورای فرهنگ عمومی اردبیل در این استان عزای عمومی اعلام شده است.