مقدمات انتشار یک روزنامه ملی در آذربایجان شرقی انجام شده است

آرخا: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: کارهای مقدماتی انتشار یک روزنامه ملی در استان انجام شده است.
شبستری که در آیین معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سخن می گفت؛ با اشاره به عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دو سال اخیر، گفت: در دولت تدبیر و امید بسیاری از موانع در عرصه فرهنگ برداشته شد و یکی از وعده‌های رییس جمهور که تاسیس بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان بود در این دولت محقق شد.
وی با بیان این که یکی از دغدغه‌های دولت، بازگرداندن شور و نشاط به عرصه فرهنگ و هنر بود، افزود: یکی از ارگان‌هایی که دامنه وسیعی برای فعالیت در این حوزه دارد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل آن در استان‌هاست
شبستری با اشاره به افزایش مجوزهای چاپ و نشر، انتشار مطبوعات و سایت‌های خبری در استان، گفت: البته مطلوب مدیریت استان انتشار یک روزنامه در سطح ملی بود که هنوز محقق نشده است، اما کارهای مقدماتی انجام شده و امیدواریم به زودی شاهد این موفقیت باشیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت انصاف در نقد از سوی رسانه‌ها و سایت‌های خبری، گفت: امروز باید فرصت خدمت‌گزاری به مردم را قدر بدانیم و با شبهه‌افکنی و ایجاد شائبه‌های مختلف کام مردم را تلخ نکنیم.
دکتر سعید شبستری، افزود: سیاست دولت تدبیر و امید این نیست که منتقدان را محدود کند و در مقابل انتظار داریم که سایت‌های خبری و منتقدان دولت نیز انصاف را رعایت کنند و در نگارش مطالب خلوص نیت داشته باشند.
وی با بیان این که متاسفانه گاهی احساس می‌شود که گزاره نادرست هدف وسیله را توجیه می‌کند جای خود را در عرصه مطبوعات و فضای مجازی باز کرده است، گفت: همه ما عضو خانواده نظام و انقلاب هستیم و اختلاف نظر در درون خانواده امری طبیعی است، اما نباید اصل نظام را زیر سوال ببریم.
شبستری با بیان این که دولت خدمت‌گزار مردم است، افزود: دولت از نقد منصفانه استقبال می‌کند، اما نباید همدلی و همزبانی را با دروغ و اختلاف و تفرقه‌افکنی از بین ببریم.
وی خاطرنشان کرد: دولت با تمام مشکلات و پیچیدگی‌ها کار خود را ادامه می‌دهد و امروز افراد عاقل و دلسوز در راس مدیریت‌های اجرایی هستند و می‌خواهند بدون شائبه‌های سیاسی مرسوم کار کنند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که نباید حاشیه‌ها بر متن فعالیت‌های دولت غلبه کند، افزود: مردم ایران که سال‌ها در مقابل فشارهای مختلف صبر و استقامت کرده‌اند شایسته این نیستند که انرژی مسوولان صرف حاشیه‌ها شود و با بزرگنمایی مشکلات و دشمن‌تراشی در داخل، دشمن اصلی فراموش شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید، تحولات زیادی در عرصه‌های فرهنگی و هنری روی داده است، افزود: امروز دشمنان نظام در حال برنامه‌ریزی برای نفوذ فرهنگی هستند، اما مردم ایران که عزیزترین سرمایه‌های خود را نثار انقلاب کرده‌اند همچنان پشتیبان انقلاب و نظام هستند