چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۵ ب.ظ
نمایش بیر دریا سئوگی از اهر منتخب بخش مسابقه نمایش های کوتاه جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شد
آرخا: نمایش بیر دریا سئوگی از اهر جز ده اثر منتخب نهایی بخش مسابقه نمایش‌های کوتاه جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی شد.

آرخا: نمایش بیر دریا سئوگی از اهر جز ده اثر منتخب نهایی بخش مسابقه نمایش‌های کوتاه جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی شد.

در میان ۱۰ اثر انتخاب شده برای حضور در بخش مسابقه نمایش‌های کوتاه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، نمایش «بیر دریا سئوگی»، به نویسندگی و کارگردانی میرعباس خلیفه‌لو از اهر نیز حضور دارد.

گفتنی است؛ موضوع اصلی داستان نمایش “بیر دریا سئوگی” در مورد شهدای غواص است این نمایش کاری بر مبنای فرم و بدن و کاری کاملا متفاوت بوده و طول اجرای این نمایش حدود ۳۰ دقیقه است.

بازیگران این نمایش امین محمودپور، محمد نوروزی، هادی دانش، مجتبی جهانگیری، شاهین مصباحی، امیر هادوی فر، رضا انتظاری و رضا محمدزاده هستند.

این نمایش تندیس جایزه برترین کارگردانی، برترین طرح و ایده برترین طراحی صحنه و برگزیده نهمین جشنواره سراسری تئاتر ارسباران تندیس بهترین نمایش و کارگردانی از چهارمین جشنواره سراسری مدرسه عشق را به خود اختصاص داده است.

میرعباس خلیفه لو تاکنون کارگردانی نمایش های “گاهی برای عشق باید مرد”، “من اما بدون تو”، ” قصه تلخ طلا”، “عشق مشق”، ” شبهای بارانی”، “رسم دیار ما”، “همه بازیگریم”، و”مرگ من گریه نداره” و … را در کارنامه کاری خود دارد.

این جشنواره از ۱۵ الی ۱۹ آبان ماه امسال در منطقه آزاد اروند برگزار می شود.تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی آرخا می باشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد
دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران