بقعه شیخ شهاب الدین اهری از عناصر هویتی بسیار ارزنده استان است و کوچکترین قصور در مرمت آن پذیرفتنی نیست

آرخا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در بازدید از بقعه شیخ شهاب الدین اهری، این بقعه را از عناصر هویتی بسیار ارزنده این استان خواند و تصریح کرد: کوچکترین قصور در مرمت آن پذیرفتنی نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه ها، بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر (بقعه شیخ شهاب الدین اهری) را اولویت اصلی اداره کل در حوزه موزه ها عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ مرتضی آبدار در بازدید از پروژه مرمتی شیخ شهاب الدین اهری که با همراهی تیم کامل فنی و کارشناسی متشکل از عضو شورای فنی میراث فرهنگی استان، مدیر دفتر فنی و مسئول پژوهش و باستان شناسی و مهندسان ناظر صورت گرفت، گفت: بررسی و پایش مستمر وضعیت موزه ها استان در دستور کار اداره کل قرار دارد و در حال حاضر موزه ادب و عرفان و بازگشایی آن از مهمترین پروژه اداره کل در حوزه موزه هاست.

وی با اشاره به نتایج بازدید صورت گرفته افزود: رعایت دقیق مسائل فنی، علت تاخیر در افتتاح مجدد موزه ادب و عرفان است. بقعه شیخ شهاب الدین اهری از عناصر هویتی بسیار ارزنده استان محسوب می شود و کوچکترین قصور در مرمت آن پذیرفتنی نیست.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به عدم اتمام پروژه در دهه فجر سال جاری افزود: با استناد به نظرات مشاور و تیم فنی و به منظور رعایت اصول حفاظتی، حاشیه ها و انتقادات را به جان خریدیم تا موزه ادب و عرفان اهر، پس از مرمت با نصب و تجهیز امکانات حفاظتی نوین هم از نظر بنا و هم از نظر بعد نرم افزاری به صورت کامل مجدداً بازگشایی شود.

وی ادامه داد: نشستی با فرماندار محترم اهر به همراه تیم فنی در کنار این بازدید صورت گرفت که در آن جزئیات اجرائی ارائه شد و طبق تاکیدات صورت گرفته برای پیمانکار پروژه ( دهه اول اردیبهشت سال ۹۸) این موزه مجدداً بازگشایی و تحویل مردم فرهنگ دوست اهر و گردشگران خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به نشست با شهردار اهر خاطرنشان کرد: نشست خوبی با شهردار اهر در راستای هماهنگی هر چه بیشتر برای اجرای برنامه های ستاد سفر نوروز ۹۸ داشتیم که امیدوارم با هم افزایی صورت گرفته، شاهد نوروز پر نشاطی در اهر برای گردشگران باشیم.