هنرمندان باید هنر را در استخدام دین و عقلانیت و منطق و اسلام درآورند

آرخا: امام جمعه اهر در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: باید بدنبال هنر اسلامی بوده باشیم و هنرمندان عزیز نیز در عرصه های مختلف باید هنر را هدایت نموده و در استخدام دین و عقلانیت و منطق و اسلام در آورند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرخا؛ آیت الله حاجی زاده در خطبه های نماز جمعه شهرستان اهر با اشاره به سالروز شهادت متفکر بسیجی شهید سید مرتضی آوینی که بعنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری گردیده، اشاره نموده و اظهار داشت: هنر بسیار مهم بوده و مهمترین وسیله برای گسترش یک فکر درست یا نادرست می باشد که عده ای توانسته اند از هنر به نحو احسن و در راستای گسترش فکر درست استفاده نمایند و غربی ها هم تلاش می نمایند با ابزاری که در اختیار دارند، فکر های ناهنجار، نا درست و نا مطلوب خود را به دنیا مخصوصاً جهان سوم و کشورهای اسلامی القاء نمایند که لازم است هنرمندان عزیز و بزرگوار به فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در مورد هنر دقت نمایند که حضرت آقا فرمودند: ما باید هنر را از مظاهر فرهنگ غربی جدا نماییم.
امام جمعه اهر تصریح کرد: مادامیکه این کار را انجام نداده باشیم هنر مضر خواهد بود. هنر وسیله ای است که ما می توانیم مفاهیم بسیار والا و مهم و با ارزش را تا اعماق جان و دل مخاطبین القاء نمائیم و این هنر است که حقانیت روز عاشورا را تا کنون پایدار نموده است و اگر این مدیحه سرایی و مرثیه سرایی و شور و شعور وجود نداشت بعید نبود که این حقانیت از بین می رفت. پس باید بدنبال هنر اسلامی بوده باشیم و هنرمندان عزیز نیز در عرصه های مختلف باید هنر را هدایت نموده و در استخدام دین و عقلانیت و منطق و اسلام در آورند طوریکه شهید آوینی و مرحوم فقید سلحشور این کار را انجام دادند و امیدوارم این عزیزان برای هنرمندان و جوانان سرمشق بوده باشند.