تخریب افراد و برچسب‌زنی از نظر اخلاق انتخاباتی محکوم است

آرخا: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: تخریب افراد و برچسب‌زنی از نظر اخلاق انتخاباتی محکوم است.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان این که انتخابات یک بحث ملی است، گفت: اصلی‌ترین مساله در انتخابات حضور حداکثری مردم است و رهبر انقلاب هم تاکید کردند حتی کسانی که نظام و رهبری را قبول ندارند هم در انتخابات شرکت کنند.
دکتر سعید شبستری در گفت‌وگو با رادیو تبریز، با اشاره به اهمیت بحث انتخابات در شرایط کنونی کشور، خاطرنشان کرد: امروز دولتی بر سر کار است که به دنبال ایجاد آرامش و حل مشکلات اقتصادی مردم است و باید شرایطی فراهم کنیم که این آرامش حفظ شود.
وی با بیان این که فضای انتخابات باید فضایی رقابتی و سالم باشد، افزود: حل مشکلات جامعه کار یکی دو روز نیست و باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود، بنابراین فضای انتخابات نباید بهانه‌ای برای تخریب دولت، سیاه‌نمایی و اظهار سخنان نادرست باشد.
شبستری با اشاره به این که برخی از کاندیداها هزینه‌های میلیاردی می‌کنند، افزود: مردم باید از خود بپرسند که این هزینه‌ها از کجا آمده و این افراد چه هدفی از ورود به مجلس دارند؟
وی خاطرنشان کرد: برخی از کاندیداها نیز در زمان تبلیغات وعده‌هایی می‌دهند که خارج از چارچوب قانون و فراتر از توان و اختیار آنهاست که مردم باید در این زمینه نیز هوشیار باشند.
شبستری تصریح کرد: مردم باید بدانند کسانی که به بهانه تبلیغ کارهای غیرقانونی انجام می‌دهند قصد خدمت ندارند و شایسته ورود به مجلس نیستند.
رییس ستاد انتخابات استان با بیان این که فعالیت‌های کاندیداها به دقت رصد می‌شود، گفت: تاکنون حداقل ۴ هزار خبر انتخاباتی به مراجع ذی‌ربط ارسال شده و مواردی از تخلفات کاندیداها به دستگاه قضایی ارجاع شده و برخی از مسوولان و کاندیداها نیز تذکر گرفته‌اند.
وی با تاکید بر این که تمام تلاش مجریان انتخابات حفظ بی‌طرفی است، گفت: جایگاه حقوقی مجریان انتخابات اجازه نمی‌دهد که سلایق سیاسی را در انجام وظیفه دخالت دهند و ما موظفیم به مر قانون عمل کنیم.
شبستری با بیان این که تخریب افراد و برچسب‌زنی از نظر اخلاق انتخاباتی محکوم است، گفت: کاندیداها باید منافع جناحی و فردی را کنار گذاشته و منافع مردم را در نظر بگیرند، آنها باید برنامه‌ها و توانمندی‌های خود را ارایه کنند و از تخریب دیگر کاندیداها بپرهیزند.
وی در عین حال گفت: تایید صلاحیت کاندیداها به معنی این نیست که آنها مجاز به هر کاری هستند چرا که اگر مدرکی دال بر تخلف آنها حتی در روز انتخابات ارایه شود ممکن است در صلاحیت آنها تجدید نظر شود.
شبستری اظهار داشت: کاندیداها رضای خدا را در نظر بگیرند و مردم هم اگر احساس کنند کسی به قصد خدمت وارد این عرصه شده حتما به او کمک خواهند کرد.
وی گفت: امیدواریم مجلس آینده در شان نظام جمهوری اسلامی و مجلسی عقلانی، باتدبیر و بابرنامه بوده و در پی حل مشکلات مردم باشد باشد.