انجام مطالعات ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهر توسط شهرداری

آرخا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی از انجام مطالعات ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهر توسط شهرداری این شهر خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی؛ کمیته بافت تاریخی میراث‌فرهنگی استان با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، اعضای کمیته و همچنین شهردار شهرستان اهر با محوریت بررسی مسائل و مشکلات بافت تاریخی این شهر برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی در این جلسه با تأکید به اینکه حفظ همه‌جانبه ضوابط در بافت شهرهای تاریخی می‌بایست توسط تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط رعایت شود، ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان اهر ازجمله ۱۶۸ شهر تاریخی کشور است که دارای بافت تاریخی مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی است، لذا رعایت ضوابط بافت تاریخی به‌صورت کامل در این شهر الزامی است که نیازمند مشارکت همه‌جانبه دستگاه‌ها است.

احمد حمزه زاده افزود: همراه با رعایت ضوابط عمومی بافت های تاریخی، رعایت ضوابط اختصاصی نیز از اقدامات مهمی است که می‌بایست در دستور کار قرار گیرد، در این راستا مقرر شد تا مطالعات ضوابط اختصاصی توسط شهرداری اهر با هماهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان انجام شود.

حمزه زاده اظهار داشت: سوابق ضوابط اختصاصی شهرستان اهر که پیش‌ازاین با شهرداران سابق این شهر بررسی‌شده بود به شهردار اهر ارائه شد تا با مشارکت مشاوران ذی‌صلاح اقدامات مطالعات را آغاز کنند.